POLgs 22:00 ARJfb

SARgs 22:00 MEKfb

AVSgs 1 - 0 DANfb

TNSgs 1 - 0 FRAfb

JSUgs 22:00 LİMfb

SCPgs 23:45 FARfb

FBgs 20:00 RAYfb

CARgs 22:00 AVLfb

VİDgs 22:00 GETfb

XERgs 22:30 CADfb

SGLUgs 2 - 3 SEBfb

CFFCgs 1 - 4 DLPRfb

TTEgs 1 - 0 RF fb

ZHPgs 2 - 0 BGOfb

WTTFCgs 2 - 3 CYAfb

SDONgs 1 - 3 HSLfb

SHENgs 1 - 2 WYRfb

EVEgs 22:00 MANfb

STP(A)gs 2 - 1 BRE(A)fb

BWLgs 21:00 HSV(A)fb

BA07gs 21:00 FCLLfb

PORgs 2 - 2 APPfb

USDVgs 20:00 PRSfb

PIAgs 20:00 USTfb

USPgs 20:00 NOVfb

MFCgs 20:00 ALBfb

LCCgs 20:00 ACRSfb

FSSgs 20:00 JUV(A)fb

SCNgs 22:30 PADfb

USF gs 1 - 0 ACRMfb

PICgs 1 - 0 MFCfb

CZgs 0 - 0 GGNfb

TARgs 20:00 CROfb

USLCgs 20:00 SSMfb

VITCgs 23:00 GELfb

VIFgs 23:00 PESfb

TURgs 23:00 ASAfb

POT gs 23:00 ACfb

AVEgs 23:00 JSfb

CDTgs 23:00 ROfb

Flaş sözler: Trabzonspor geç kaldı!

Hukukçu Atilla Dilaver, Trabzonspor'a gelen cezayla ilgili flaş açıklamalarda bulundu

UEFA tarafından 1 yıl Avrupa’dan men cezasına çarptırılan Trabzonspor, konuyu Spor Tahkim Mahkemesi’ne taşısa da olumsuz bir geri dönüş aldı. Hukukçu Atilla Dilaver, CAS’ın Trabzonspor ile ilgili kararını değerlendirdi. Dilaver, Trabzonspor’un ceza almasının sebebinin mali tablosu değil usul hataları olduğunu savundu. Ayrıca Dilaver, Trabzonspor’un düzeltme beyannamesi konusunda geç kaldığını ifade etti.

Atilla Dilaver’in açıklamaları şu şekilde:

Atilla Dilaver: ”Trabzonspor, lobi konusunda başarılı hamleler yapamadı”
Trabzonspor’un iyi bir savunma yaptığını söyleyen Atilla Dilaver, CAS’tan gelen ret kararının sebebinin usulde hatalar olduğunu söyledi. Dilaver, “Trabzonspor’un 10 yıllık CAS deneyimi var. UEFA ve CAS tarafsız değil. Ciddi şekilde lobicilik etkili oluyor. Trabzonspor iyi bir savunma yaptı ama lobicilik de gerekiyor. İyi bir lobi çalışmasıyla cezanın paraya çevrilmesini ya da ertelenmesini umduk. Savunma kötü değildi ama Trabzonspor lobi konusunda başarılı hamleler yapamadı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir dahi devreye girdi ve cezanın kaldırılması için çabaladı. Ama olmadı. Trabzonspor son 10 yıldaki en başarılı sezonunu geçirdi. Trabzonspor’un ceza almasının sebebi mali tablosunun kötü olması değil, usul hatalarıdır…” ifadelerini kullandı.

atilla dilaver
“Trabzonspor düzeltme beyannamesini zamanında yapmadı”
Hukukçu Atilla Dilaver, Trabzonspor’un düzeltme beyannamesi vermesi gerektiğini ancak; bunu zamanında yapmadığını şu sözlerle dile getirdi:

“Trabzonspor 19 Mayıs 2019’da bildirimde bulunuyor ve ardından 2 tane oyuncu satıp ciddi gelir elde ediyor. UEFA’nın kriterlerini yakalıyor böylece Trabzonspor… Düzeltme beyannamesi verebilirlerdi. ‘2 tane futbolcu sattık ve şu kadar para aldık. Sizin yükümlülüklerinizi karşılıyoruz’ diyebilirlerdi. Bunu zamanında yapmadılar. Bu savunma CAS’a yapılmak zorunda kalındı. Burada da UEFA’nın kararına uyuldu. CAS ve UEFA’da iyi bir lobi faaliyetinde bulunamazsanız haklı olsanız bile haksız çıkarsınız. Galatasaray birkaç sene önce bu konuda iyi bir iş çıkardı ve ceza almadan bu süreci geçti.”

Kurumsal hafıza ve mali tablolara vurgu…
Kulüplerin yaşadığı kurumsal hafıza eksikliğine dikkati çeken Dilaver, Türkiye’de artık kulüplerin mali tablolarını düzeltmeleri gerektiğini de belirtti.

Atilla Dilaver, “Bizim kulüplerimizin kurumsal hafızası yok. Yönetim değişince her şey yeniden başlıyor. Kulübün borsa ve genel kurula sunduğu bilanço farklı. Bir yıla ait 3 farklı bilanço sunuluyor. Bu kulübün adını vermiyorum ama diğerleri de farklı değil. Futbolcular aylardır maaş alamıyor. Kağıt üzerinde bu kadar iyiyken neden diğer masörlere para vermiyorsunuz? Türkiye’de bir şekilde kulüpler kendilerine çekidüzen vermeli” ifadelerini kullandı.

“İsviçre Federal Mahkemesi’ne başvurulsa da sonuç değişmez”
Trabzonspor, CAS’tan gelen olumsuz haber sonrasında konuyu bu kez İsviçre Federal Mahkemesi’ne taşımayı planlıyor. Hukukçu Dilaver, sonucun ise bordo-mavililerin lehine değişmeyeceği kanaatini taşıyor.

Atilla Dilaver, “İsviçre Federal Mahkemesi, CAS kararlarını usul ve esas yönünden inceliyor. İsviçre Federal Mahkemesi’ne gidebilmek için ciddi bir ayrımcılık veya ırkçılık olduğu yönünde iddialarınızın olması lazım. Böyle giderseniz İsviçre Federal Mahkemesi davayı esas olarak inceler. Usul olarak ise ‘CAS’ta savunma verilmiş mi?’ şeklinde inceler. Trabzonspor’un İsviçre Federal Mahkemesi’ne gitmek hakkıdır. Esasa tabi olması için ciddi iddia ve belgelerinizin olması gerek. İsviçre Federal Mahkemesi usulen inceleyecektir ve sonuç değişmeyecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

UEFA ayrımcılık yapıyor!

HIZLI YORUM YAP

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Spor61.Net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Spor61.Net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.